İstiklal Marşı okunmadı, işinden oldu!

2014_0430_alevi-yol

Menemen Belediyesi işçisi ve Alevi Yol Derneği Asarlık Şube Başkanı Cantürk Karakaya, aynı zamanda cemevi olan derneğin ‘açılışında İstiklal Marşı’nın okunmadığı’ gerekçesiyle işten çıkarıldı.

CHP’li Menemen Belediyesi’nin bu kararını protesto eden Alevi Yol Derneği Asırlık Şube yöneticileri belediye binası önünde eylem yaptı.

“Ne devletin ne belediyenin Alevisi olmayacağız” pankartı açan dernek yöneticileri konu ile ilgili Tahir Şahin’le görüştüklerini ve CHP’li Başkan Şahin’in ‘geçen yıl derneğin açılış etkinliğinde İstiklal Marşı’nın okutulmamasından’ dolayı böyle bir karar verildiğini söylediğini ifade ettiler. Neden bir yıl beklediğini sorduklarında ise Başkanın “Her şeyin zamanı vardır ben bugünü bekledim” cevabı verdiğini belirten yöneticiler, “Yazılı gerekçe olmadan bir işçinin işten atılamaz. Cemevleri devletin resmi kurumları değildir, cemevi açılışı da resmi tören değildir” dediler.

Eylemde yapılan açıklamada işten atmanın asıl gerekçesinin seçimlerde Tahir Şahin için çalışmamak olduğu belirtildi. (İzmir/EVRENSEL)

Bir cevap yazın