Kayseri’de adeta “sıkı yönetim” var!

2014_0203_ali-ismail-korkmaz

Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın sanıklarının yargılanacağı dava Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Dava öncesi alınan güvenlik tedbirleri ise adeta sıkı yönetim dönemini hatırlatıyor!

Türkiye’nin her yerinden davayı izlemek için otobüsler kaldırılırken, Kayseri girişinde otobüslerin durdurulduğu ve GBT kontrolü yapıldığı aktarıldı.

Kayseri Valiliği’nin kararı ise temel hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığını ilan eder nitelikteydi. Açıklamada ” Bahse Konu dava ile ilgili olarak 03.02.2014 Pazartesi günü Eski Adliye Binası önünde protesto eyleminin yapılacağı yönünde alınan duyumlar nedeniyle, bu alanın toplantı gösteri yürüyüş alan ve güzergahlarından olmadığından, Milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; Eski Adliye binası önünde düzenlenmesi planlanan toplantının ve bu konuyla alakalı ilimiz dahilinde muhtelif yerlerde yapılabilecek tüm açık hava toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi  ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6,10,17 ve  23. Maddelerine  istinaden Kayseri Valiliğinin  31.01.2014 tarih ve 212  sayılı kararı ile YASAKLANMIŞTIR.” ifadelerine yer verildi.

Platform Haber

Bir cevap yazın