SAGİR, Abdülkadir Molla’nın idamını protesto etti

2013_1214_sakarya-1

Sakarya’daki 421. hafta adalet ve özgürlükler eyleminde, Cemaat-i İslami liderlerinden Abdulkadir Molla’nın Bangladeş yönetimi tarafından alçakça idam edilmesi Sakarya Adalet Girişimi tarafından protesto edildi.

“Zalimler İçin Yaşasın Cehennem” ve “Şehid Molla Yolun Yolumuz” sloganlarının atıldığı ve tekbirlerin getirildiği 431. Hafta Adalet ve Özgürlükler eyleminde basın açıklamasını Sakarya Adalet Girişimi adına Diriliş Saati Dergisi yazarı Muhammed Emin Duman okudu.  

Açıklamada “Sakarya Adalet Girişimi olarak, bu alçakça katliamı Abdülkadir Molla’ya reva gören müstekbir Bangladeş yönetimini, bu yönetimin bölgesel patronu Hindistan’ı ve uluslararası patronu konumunda olan Amerika ile İsrail’i lanetliyor ve Allah’ın arzı olan yeryüzünde İslami mücadeleyi hiçbir şekilde engelleyemeyeceklerini deklare ediyoruz.” denildi.

Rahmetle ve minnetle anılan Şeyh Abdulkadir Molla’ya ithafen de “İlerlemiş yaşına rağmen Bangladeş firavunlarının korkulu rüyası haline gelen, yaşamı ve mücadelesiyle zalim sultaların tahtlarını sallandıran Abdülkadir Molla’ya selam olsun. Gaddar zalimlerin önünde diz çökmeyerek, “Suçum, Allah’tan başkasına kulluk etmemekti. Bize kulluk et dediler, ben de asın dedim” diyerek şehadet mertebesine ulaşan o büyük alime selam olsun.” denildi ve basın açıklaması son buldu.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

421. hafta adalet ve özgürlükler eylemi basın açıklaması

ABDÜLKADİR MOLLA’NIN İDAMINI LANETLİYORUZ!

Bangladeş’in zalim yönetimi, ülkedeki İslami hareketlere yönelik olarak başlattığı tasfiye operasyonun dozajını artırarak, önde gelen bir İslam alimini infaz etti.

Cemaat-i İslami Hareketi’nin Bangladeş kolunun Genel Sekreter Yardımcısı olan Şeyh Abdülkadir Molla, iki gün önce alçakça gerçekleştirilen bir idamla şehadet şerbetini içti.

2013_1214_sakarya-4

Yönetime gelmeden önce savaş suçlularının yargılanacağı vaadini sürekli olarak dile getirerek rant devşirmeye çalışan Bangladeş yönetimi, özellikle 3 senedir uyguladığı icraatlarıyla Cemaat-i İslami’nin ülkedeki etkisini kırmak amacı gütmekteydi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yoğunlaştırdığı tutuklama operasyonlarıyla gittikçe azgın bir tutum gösteren bu zalim yönetim, iki gün önce gerçekleştirdiği infazla İslami değerlere olan tahammülsüzlüğünü bir kez daha göstermiş oldu.

1971 Bağımsızlık Savaşı’nda Pakistan’ın bölünmemesi yönündeki tavrı nedeniyle tutuklanan ve ömür boyu hapse mahkum edilen Şeyh Abdülkadir Molla, tamamı hükümet tarafından tayin edilmiş olan Bangladeş Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nin yargıçları tarafından idam cezasına çarptırıldı. İdam kararının ardından gelen tepkiler üzerine kararını ertelemek zorunda kalan mahkeme sonrasında kararı yeniden uygulamaya soktu ve 65 yaşındaki mücahid alimi her türlü insanlık onurunu ayaklar altına alarak idam etti.

Sakarya Adalet Girişimi olarak, bu alçakça katliamı Abdülkadir Molla’ya reva gören müstekbir Bangladeş yönetimini, bu yönetimin bölgesel patronu Hindistan’ı ve uluslararası patronu konumunda olan Amerika ile İsrail’i lanetliyor ve Allah’ın arzı olan yeryüzünde İslami mücadeleyi hiçbir şekilde engelleyemeyeceklerini deklare ediyoruz.

Başta kukla Bangladeş yönetimi olmak üzere bu zulme ortak olan tüm emperyal güçlerin ve işbirlikçilerinin hesabının çetin olacağını buradan haykırıyoruz.

2013_1214_sakarya-3

İnsan haklarının müdafaası hususunda yüksek perdeden konuşan insanlık müsveddesi tüm uluslararası teşkilat ve devletlerin, İslami değerler ve şahsiyetler söz konusu olunca sus pus olmaları nasıl bir çifte standart uyguladıklarının en açık göstergesidir.

İşlenen bu insanlık suçuna karşı anlamlı tepkiler ortaya konulması ve Bangladeş’in Amerikan güdümlü yönetiminin mahkum edilmesi İslam ümmetinin ve vicdanı hür tüm insanların boynuna bir borçtur. Bu noktada tüm halkımızı yaşanan insanlık dışı katliama kayıtsız kalmayıp, seslerini yükseltmeye davet ediyoruz.

 İlerlemiş yaşına rağmen Bangladeş firavunlarının korkulu rüyası haline gelen, yaşamı ve mücadelesiyle zalim sultaların tahtlarını sallandıran Abdülkadir Molla’ya selam olsun. Gaddar zalimlerin önünde diz çökmeyerek, “Suçum, Allah’tan başkasına kulluk etmemekti. Bize kulluk et dediler, ben de asın dedim” diyerek şehadet mertebesine ulaşan o büyük alime selam olsun.

2013_1214_sakarya-2

Sakarya Adalet Girişimi olarak, Şeyh Abdülkadir Molla’yı rahmetle anıyor ve şehadetinin, öncülük ettiği mücadelenin dalga dalga yayılmasına vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Cemaat-i İslami Hareketi’nin şahsında Bangladeş Müslümanlarının ve tüm İslam ümmetinin başı sağ olsun.

Sakarya Adalet Girişimi

Bir cevap yazın