Gezi Parkı’na Devlet Hücumu!

2013_0531_gezi-park

Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında yıkılması planlanan Gezi Parkı için binlerce kişi direnmeye devam ederken, güvenlik güçleri de kitleye gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale ediyor! Onlarca kişi hastanelik oldu.

Taksim’i yayalaştırma projesi kapsamında hukuksuz olarak Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların kesilmek istenmesine karşı gerçekleşen nöbet eylemine polisin sabah baskınları devam ediyor. Çok sayıda TOMA aracı ve çevik kuvvet ekiplerinin sevk edildiği Gezi Parkı’nda eylemlemcilerin çadırları parka gelen zabıta önlüklü ve gaz maskeli kişiler tarafından yakılıp, yıkılıyor.

Nöbet alanındaki müdahalede eylemciler çevik kuvvet polislerince zorla dışarı çıkarılırken, Gezi Parkı’na giriş tamamen kapatılmaya çalışıyor. Parka çok sayıda polis bariyeri yığıldı.

Gezi Parkı’ndaki kapitalist talana karşı mücadele eden, farklı görüşlerden ve çevrelerden on binlerce kişinin bu mücadelesi; Türkiye’deki iktidar yapısındaki dönüşümün özünü ortaya çıkarması açısından da somut bir örneklik oluşturuyor.

PLATFORM HABER

Foto: Agos

Bir cevap yazın